TENIS, czyli treningi w najnowocześniejszym obiekcie w Polsce

Śląskie Centrum Tenisa to jeden z najnowocześniejszych obiektów tenisowych w Europie, który zapewnia całoroczne, profesjonalne treningi osobom o różnych poziomach zaawansowania – trenującym tenis zawodowo, średniozaawansowanym, jak również dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tenisem.

zobacz galerię


więcej opinii


Śląskie Centrum Tenisa wdrożyło innowacyjny program treningowy w tenisie ziemnym dla dzieci i dorosłych. Program bazuje na doświadczeniach światowego tenisa, jednak został zmodernizowany o najnowsze tenisowe trendy.

Nad prawidłowością i skutecznością treningów czuwa doświadczona kadra trenerów. Wszyscy, pracujący w SCT trenerzy, to byli lub czynni, profesjonalni zawodnicy, mający na swoim koncie występy na wielu arenach tenisowych w Polsce i zagranicą.

Po każdym treningu polecamy regenerację sił w strefie fizjoterapii oraz w nowoczesnej saunie fińskiej, wykonanej z drewna cedrowego. Po seansie, schłodzenie, nawilżenie i orzeźwienie organizmu zapewni miętowy "natrysk wrażeń".

Trenerzy Śląskiego Centrum Tenisa

Fot. Trenerzy Śląskiego Centrum Tenisa. Od lewej: Piotr Słotwiński, Beniamin Budziak, Michał Nowicki, Mateusz Piotrowski

Zarówno amatorów, jak i czynnych zawodników, zapraszamy do udziału w Śląskiej Lidze Tenisa – największym tego typu przedsięwzięciu na Śląsku.Trenerzy tenisa

Piotr Słotwiński

Główny Trener i koordynator szkolenia. Były zawodnik PZT. Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Podczas studiów, wspólnie z drużyną wywalczył w 2009 roku wicemistrzostwo Polski oraz 5. miejsce w Europie. Uzyskał tytuł trenera klasy II. Od najmłodszych lat był zawodnikiem Klubu Sportowego Mostostal Zabrze, gdzie dzięki współpracy z czołowymi trenerami zdobywał wiedzę oraz uczył się techniki. Uczestnik wielu prestiżowych turniejów rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz europejskiej. Trzykrotnie zdobywał tytuł Mistrza Śląska. Wielokrotnie stawał na podium turniejów rangi ogólnopolskiej. W każdej kategorii wiekowej był wysoko klasyfikowany na listach PZT.

Trener doświadczony w prowadzeniu treningów z zawodnikami oraz dziećmi i dorosłymi. Indywidualnie prowadzi czołowych, polskich młodzieżowych tenisistów. Spod jego skrzydeł wychodzi coraz więcej utalentowanych zawodników, którzy zdobywają tytuły Mistrzów Śląska, medale Mistrzostw Polski, a także otrzymują powołanie do kadry Polski.

Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w międzynarodowych szkoleniach oraz konferencjach trenerów tenisa. Jego główną pasją jest holistyczny rozwój młodych zawodników tenisa.

więcej

Mateusz Piotrowski

Instruktor tenisa ziemnego od 2012 roku. Absolwent AWF w Katowicach. Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 7 lat w Klubie Mostostal Zabrze. W latach 1999-2010 był zawodnikiem PZT, a w latach 2004-2010 członkiem kadry Polski. Przez cały okres kariery zawodniczej plasował się w ścisłej czołówce rankingu PZT. Jego najlepszy wynik to I miejsce. Kilkukrotny Mistrz i V-ce Mistrz Polski w grze pojedynczej i deblowej w kolejnych kategoriach wiekowych.

więcej

Michał Nowicki

Naukę gry w tenisa rozpoczął w wieku 8 lat w KKS Olsza Kraków. Był zawodnikiem PZT w latach 1995-2001. Od 10 do 16 r.ż. plasował się w czołówce PZT (najlepszy wynik: 7. miejsce w Polsce). Od 17 do 20 r.ż. trenował w USA, gdzie 3 razy z rzędu zwyciężał w Pucharze Przechodnim dla Polonii. Od 2011 roku jest instruktorem tenisa ziemnego. Ukończył AWF we Wrocławiu.

więcej

Arkadiusz Frączyk

Trener z pasji, z wykształcenia specjalista od zarządzania.

Arkadiusz jest trenerem II klasy Polskiego Związku Tenisowego. Z tenisem związany od wielu lat, stale podnosi i doskonali swoje kwalifikacje zawodowe. Uczestnik licznych międzynarodowych sympozjów i konferencji trenerskich organizowanych w kraju jak i za granicą, gdzie wykładowcami byli m.in.:

 • Judy Murray,
 • Jofre Porta,
 • Simon Wheatley,
 • Justine Henin,
 • Louis Cayer,
 • Carl Maes,
 • Carlos Rodríguez.

Na korcie specjalizuje się w szkoleniu dzieci do 14 roku życia, w naszym klubie jest koordynatorem programu Tenis 10.

Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi już od 3 roku życia, młodzieżą i dorosłymi na każdym poziomie zaawansowania, w tym również kursy dla początkujących Tennis Xpress, szkoląc blisko 100 osób.

Pomysłodawca innowacyjnej Junior Ligi, twórca cyklu turniejów dla dzieci cieszących się dużym zainteresowaniem.

Twórca programów:

 • Aktywni w Regionie - program upowszechniania tenisa, w zajęciach wzięło udział blisko 4000 dzieci.
 • Aktywny Przedszkolak – program, którego celem jest poprawa rozwoju fizycznego jak i psychicznego u dzieci w wieku przedszkolnym, upowszechnienie aktywności ruchowej oraz popularyzacja tenisa ziemnego. Ponad 300 dzieci uczestniczyło w cyklicznych zajęciach.
 • Aktywny Senior - grupa seniorów swoją przygodę z tenisem rozpoczęła intensywnie przygotowując się do Turnieju Seniora i w dalszym ciągu z powodzeniem uprawia tenis ziemny

Jego motto trenerskie to: Droga do sukcesu jest zawsze w budowie!

więcej

Grzegorz Galus

Grzegorz jest trenerem II klasy Polskiego Związku Tenisowego. Uzyskał również uprawnienia instruktorskie amerykańskiej organizacji Professional Tennis Registry. Z tenisem związany od wielu lat. Był klasyfikowany na listach PZT. Stale podnosi i doskonali swoje kwalifikacje zawodowe. Uczestnik licznych sympozjów i konferencji trenerskich, gdzie wykładowcami byli m.in.: Toni Nadal, Judy Murray, Jofre Porta, Emma Doyle, Patrick Mouratoglou, Simon Wheatley. W roku 2017 zdobywał doświadczenie w USA, pracując, jako trener tenisa na obozie młodzieżowym w New Jersey.

Z wykształcenia jest magistrem Fizjoterapii (AWF we Wrocławiu). Specjalizuje się w przygotowaniu motorycznym, zajęciach ogólnorozwojowych i treningu funkcjonalnym dzieci i zawodników.

 • Ukończył NSCA (National Strength and Conditioning Association) Phase 1 Strength & Conditioning Course – prestiżowej Amerykańskiej Organizacji Treningu Motorycznego.
 • Uczestnik warsztatów „Przygotowanie motoryczne zawodników na poziomie high performance” prowadzonych przez Salva Sosa (trenera Djokovica, Wawrinki, Fogniniego)
 • Uczestnik szkolenia prowadzonego przez Jaime Fernandez – koordynatora programu przygotowania motorycznego Hiszpańskiej Federacji Tenisa.
 • Uczestnik 3-modułowego szkolenia „ Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie” prowadzonego przez Krzysztofa Guzowskiego - fizjoterapeutę Agnieszki Radwańskiej
 • Uczestnik szkolenia „ Modern Integrated Training” prowadzonego przez Mieczysława Bogusławskiego – trenera Janowicza, Golubeva i Shvedovej.

Jego celem jest uświadamianie ludziom istotności treningu ogólnorozwojowego w tenisie, stanowiącego fundament dla rozwoju umiejętności taktyczno-technicznych, które mogą osiągnąć pełny potencjał tylko wtedy, gdy bazują na odpowiedniej bazie motorycznej.

więcej

Jesteś trenerem lub instruktorem? Dowiedz się, jak dołączyć do naszego Teamu!

Cennik


Korty kryte

Godziny pon. - pt. sobota niedziela
7:00 - 10:00 69 zł 79 zł 79 zł
10:00 - 15:00 69 zł 89 zł 79 zł
15:00 - 22:00 89 zł 79 zł 79 zł

Akademia Tenisa - godzina pracy trenera: 50,00 zł - 70,00 zł

Zewnętrzne korty ziemne

Godziny pon. - pt. sobota niedziela
7:00 - 10:00 30 zł 35 zł 35 zł
10:00 - 15:00 30 zł 35 zł 35 zł
15:00 - 22:00 35 zł 35 zł 35 zł

Opłata za oświetlenie kortu zewnętrznego - 8 zł/h

Zniżka 5% w przypadku rezerwacji kortu zewnętrznego na okres od 1 maja do 30 września.

Szkółka tenisowa

Ceny za godzinę zajęć w grupie Grupa 5-8 - osobowa Grupa 4 - osobowa Grupa 3 - osobowa Grupa 2 - osobowa
1h w tygodniu 30 zł 38 zł 49 zł 68 zł
2h w tygodniu 30 zł 36 zł 47 zł 65 zł


Pobierz cennik kortów i szkółki tenisowej [PDF] Kup karnet