TENIS, czyli treningi w najnowocześniejszym obiekcie w Polsce

Śląskie Centrum Tenisa to jeden z najnowocześniejszych obiektów tenisowych w Europie, który zapewnia całoroczne, profesjonalne treningi osobom o różnych poziomach zaawansowania – trenującym tenis zawodowo, średniozaawansowanym, jak również dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tenisem.

zobacz galerię


więcej opinii


Śląskie Centrum Tenisa wdrożyło innowacyjny program treningowy w tenisie ziemnym dla dzieci i dorosłych. Program bazuje na doświadczeniach światowego tenisa, jednak został zmodernizowany o najnowsze tenisowe trendy.

Nad prawidłowością i skutecznością treningów czuwa doświadczona kadra trenerów. Wszyscy, pracujący w SCT trenerzy, to byli lub czynni, profesjonalni zawodnicy, mający na swoim koncie występy na wielu arenach tenisowych w Polsce i zagranicą.

Po każdym treningu polecamy regenerację sił w strefie fizjoterapii oraz w nowoczesnej saunie fińskiej, wykonanej z drewna cedrowego. Po seansie, schłodzenie, nawilżenie i orzeźwienie organizmu zapewni miętowy "natrysk wrażeń".

Trenerzy Śląskiego Centrum Tenisa

Fot. Trenerzy Śląskiego Centrum Tenisa. Od lewej: Piotr Słotwiński, Beniamin Budziak, Michał Nowicki, Mateusz Piotrowski

Zarówno amatorów, jak i czynnych zawodników, zapraszamy do udziału w Śląskiej Lidze Tenisa – największym tego typu przedsięwzięciu na Śląsku.Trenerzy tenisa

Piotr Kwaśniewski

Piotr Kwaśniewski - head coach SCT Pszczyna: Trener Expert Coach ITF.

Piotr jest magistrem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Od zawsze zajmował się tenisem, jako trener wychował pokolenia mistrzów polski i medalistów mistrzostw Polski w tenisie.

Piotr posiada licencje trenera tenisa ze specjalnością wyczynowy tenis Niemieckiego Związku Tenisowego, Trener Expert Coach ITF, Trener szkolenia wyczynowego, licencja ekspercka PZT.

Piotr swój staż zawodniczy i trenerski szlifował zarówno w Polsce jak i w Niemczech (BHC Bremen, TC Schwarz-Weiss Bremen oraz TC Beckerdorf).

W Polsce związał się z AZS Poznań, z którym w 2000 r zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski, w latach: 2000-2003 zdobył tytuł Mistrzów Polski do lat 12 i Wicemistrzów Polski do lat 14. W 2003 roku był kapitanem drużyny reprezentacji chłopców do lat 14 na Mistrzostwach Europy w w Bresci (Włochy), w drużynie występował wówczas 13-letni Jerzy Janowicz, oraz wychowanek Piotra: Wojciech Banasik (obecny trener Borysa i Gorana Zgołów).

Lista zawodników Piotra, medalistów Mistrzostw Polski jest bardzo długa, wymienimy część z nich: Aleksander Charpantidis, Filip Anioła, Adam Skrzypczak, Wojciech Banasik, Olga Bródka, Sylwia Zagórska, Krystian Pfeifer , Krzysztof Kwinta, Filip Urban, Łukasz Pelowski, Tomasz Mrozowski, Przemysław Wawrzyniak, Kajetan Osuch, Andrzej Handke.

W latach 2017/2018 Piotr związany był z Akademią Tenisową Angelique Kerber w Puszczykowie, gdzie pełnił funkcję head coacha - trenera koordynatora.

Od maja 2018 roku Piotr związany był zawodowo z Nowym Sączem, gdzie koordynował tenis wyczynowy. Był trenerem prowadzącym czołowego zawodnika U12 Wiktora Jeża. Z drużyną Fakro Nowy Sącz zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski U12 w 2019 r.

W latach 2019-2020 Piotr pełnił funkcję trenera head coacha w Akademii Tenisowej Kozerki w Grodzisku Mazowieckim, gdzie prowadził kolejnych medalistów Mistrzostw Polski.

Piotr znakomicie radzi sobie z połączeniem dwóch ról życiowych, jest ojcem i trenerem dwójki czołowych zawodników: Mieszka i Hugo Kwaśniewskich.

Dzięki tenisowym osiągnięciom, Mieszko jest obecnie studentem prestiżowej North Greenville University w USA.

Mieszko Kwaśniewski (ur. 1998), medalista Mistrzostw Polski w kategoriach do lat: 12,14,16,18. Członek kadry narodowej do 18 lat, klasyfikowany na liście ITF Juniors.

Hugo Kwaśniewski (ur. 2006), jako ośmiolatek wygrał cały cykl turniejów Mistrzostw Województwa do lat 9 oraz turniej finałowy – zdobywając tytuł Mistrza Województwa do 9 lat, brązowy medalista w grze pojedynczej oraz srebrny w grze podwójnej halowych Mistrzostw Polski do 12 lat w 2018 r. W sezonie letnim 2018 r., Hugo zdobył kolejne dwa medale, srebrny i brązowy Mistrzostw Polski do lat 12. Hugo jest obecnie czołowym zawodnikiem w kategorii U14, członkiem ścisłej kadry Polski.

Piotr charakteryzuje się dynamicznym stylem pracy, aktywną współpracą z zawodnikiem, spersonifikowanym treningiem indywidualnym oraz wnikliwą analizą postępów i potrzeb treningowych.

W Śląskim Centrum Tenisa Piotr pełni funkcję head coacha. Odpowiedzialny będzie za szkolenie zawodnicze i koordynację pracy całego sztabu trenerskiego.

więcej

Piotr Słotwiński

Główny Trener i koordynator szkolenia. Były zawodnik PZT. Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Podczas studiów, wspólnie z drużyną wywalczył w 2009 roku wicemistrzostwo Polski oraz 5. miejsce w Europie. Uzyskał tytuł trenera klasy II. Od najmłodszych lat był zawodnikiem Klubu Sportowego Mostostal Zabrze, gdzie dzięki współpracy z czołowymi trenerami zdobywał wiedzę oraz uczył się techniki. Uczestnik wielu prestiżowych turniejów rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz europejskiej. Trzykrotnie zdobywał tytuł Mistrza Śląska. Wielokrotnie stawał na podium turniejów rangi ogólnopolskiej. W każdej kategorii wiekowej był wysoko klasyfikowany na listach PZT.

Trener doświadczony w prowadzeniu treningów z zawodnikami oraz dziećmi i dorosłymi. Indywidualnie prowadzi czołowych, polskich młodzieżowych tenisistów. Spod jego skrzydeł wychodzi coraz więcej utalentowanych zawodników, którzy zdobywają tytuły Mistrzów Śląska, medale Mistrzostw Polski, a także otrzymują powołanie do kadry Polski.

Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w międzynarodowych szkoleniach oraz konferencjach trenerów tenisa. Jego główną pasją jest holistyczny rozwój młodych zawodników tenisa.

więcej

Mateusz Piotrowski

Instruktor tenisa ziemnego od 2012 roku. Absolwent AWF w Katowicach. Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 7 lat w Klubie Mostostal Zabrze. W latach 1999-2010 był zawodnikiem PZT, a w latach 2004-2010 członkiem kadry Polski. Przez cały okres kariery zawodniczej plasował się w ścisłej czołówce rankingu PZT. Jego najlepszy wynik to I miejsce. Kilkukrotny Mistrz i V-ce Mistrz Polski w grze pojedynczej i deblowej w kolejnych kategoriach wiekowych.

więcej

Michał Nowicki

Naukę gry w tenisa rozpoczął w wieku 8 lat w KKS Olsza Kraków. Był zawodnikiem PZT w latach 1995-2001. Od 10 do 16 r.ż. plasował się w czołówce PZT (najlepszy wynik: 7. miejsce w Polsce). Od 17 do 20 r.ż. trenował w USA, gdzie 3 razy z rzędu zwyciężał w Pucharze Przechodnim dla Polonii. Od 2011 roku jest instruktorem tenisa ziemnego. Ukończył AWF we Wrocławiu.

więcej

Grzegorz Galus

Grzegorz jest trenerem II klasy Polskiego Związku Tenisowego. Uzyskał również uprawnienia instruktorskie amerykańskiej organizacji Professional Tennis Registry. Z tenisem związany od wielu lat. Był klasyfikowany na listach PZT. Stale podnosi i doskonali swoje kwalifikacje zawodowe. Uczestnik licznych sympozjów i konferencji trenerskich, gdzie wykładowcami byli m.in.: Toni Nadal, Judy Murray, Jofre Porta, Emma Doyle, Patrick Mouratoglou, Simon Wheatley. W roku 2017 zdobywał doświadczenie w USA, pracując, jako trener tenisa na obozie młodzieżowym w New Jersey.

Z wykształcenia jest magistrem Fizjoterapii (AWF we Wrocławiu). Specjalizuje się w przygotowaniu motorycznym, zajęciach ogólnorozwojowych i treningu funkcjonalnym dzieci i zawodników.

  • Ukończył NSCA (National Strength and Conditioning Association) Phase 1 Strength & Conditioning Course – prestiżowej Amerykańskiej Organizacji Treningu Motorycznego.
  • Uczestnik warsztatów „Przygotowanie motoryczne zawodników na poziomie high performance” prowadzonych przez Salva Sosa (trenera Djokovica, Wawrinki, Fogniniego)
  • Uczestnik szkolenia prowadzonego przez Jaime Fernandez – koordynatora programu przygotowania motorycznego Hiszpańskiej Federacji Tenisa.
  • Uczestnik 3-modułowego szkolenia „ Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie” prowadzonego przez Krzysztofa Guzowskiego - fizjoterapeutę Agnieszki Radwańskiej
  • Uczestnik szkolenia „ Modern Integrated Training” prowadzonego przez Mieczysława Bogusławskiego – trenera Janowicza, Golubeva i Shvedovej.

Jego celem jest uświadamianie ludziom istotności treningu ogólnorozwojowego w tenisie, stanowiącego fundament dla rozwoju umiejętności taktyczno-technicznych, które mogą osiągnąć pełny potencjał tylko wtedy, gdy bazują na odpowiedniej bazie motorycznej.

więcej

Katarzyna Domańska

Absolwentka krakowskiego AWF, magister turystyki i rekreacji, dyplomowany trener tenisa.

Córka Alfreda Chroboka, wielokrotnego mistrza Polski w kategoriach młodzieżowych, wicemistrza Polski 1982. Członka kadry narodowej Valerio, Galea, Davis Cup.

Czołowa polska tenisistka w kategorii młodziczek (3 miejsce w rankingu), kadetek i juniorek. Zwyciężczyni wielu turniejów ogólnopolskich, medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Była reprezentantka klubów Blau-Weiss Schwelm, SV Bayer Wuppertal oraz Deutsche Bank Berlin w lidze niemieckiej. Od 1998 roku pracuje jako trener tenisa z zawodnikami, dziećmi i młodzieżą. Mama i trenerka czołowej zawodniczki Weroniki Domańskiej.

Hobby: podróże (ukończony kurs pilota wycieczek zagranicznych), fitness, kuchnia i książka.

więcej

Jesteś trenerem lub instruktorem? Dowiedz się, jak dołączyć do naszego Teamu!

Cennik


Korty kryte

Dni robocze (godziny) Cena
7:00 - 10:00 (treningi zakończone o godz. 10:00) 99 zł
10:00 - 16:00 (treningi zakończone o godz. 16:00) 90 zł
16:00 – 20:00 (treningi zakończone o godz. 20:00) 125 zł
20:00 - 22:00 105 zł
Sobota (godziny) Cena
7:00 - 14:00 (treningi zakończone o godz. 14:00) 115 zł
14:00 - 20:00 90 zł
Niedziele i święta (godziny) Cena
8:00 - 20:00 90 zł

Godzina pracy trenera: 80,00 - 100,00 zł

Rezerwacje stałe na hali tenisowej, tylko na okres minimum 9 miesięcy (bez możliwości wypowiedzenia).

Płatność z góry za każdy rozpoczęty miesiąc (do dnia 5 każdego miesiąca).

Wypożyczenie rakiety: 10 zł/h

Wypożyczenie kosza piłek używanych: 10 zł/h

Dopłata do dodatkowego oświetlenia kortów na hali – 15 zł/h

W przypadku rozgrywania turniejów tenisowych, obsługa centrum zastrzega sobie prawo anulacji rezerwacji stałych.

Zewnętrzne korty ziemne

Dni robocze (godziny) Cena
7:00 - 16:00 (treningi zakończone do godz. 16:00) 40 zł
16:00 - 20:00 45 zł
Sobota (godziny) Cena
7:00 - 14:00 (treningi zakończone do godz. 14:00) 45 zł
14:00 - 20:00 40 zł
Niedziele i święta (godziny) Cena
8:00 - 20:00 40 zł

Godzina pracy trenera: 80,00 - 100,00 zł

Opłata za oświetlenie kortu zewnętrznego – 20 zł/h

Szkółka tenisowa

Ilość godzin w tygodniu Grupa 6 - 8 osobowa
Cena 1h treningu
Grupa 4 – 5 osobowa
Cena za 1h treningu
Grupa 3 osobowa
Cena za 1h treningu
Grupa 2 osobowa
Cena za 1h treningu
1h w tygodniu 43 zł 58,50 zł 75 zł 108,50 zł
2h w tygodniu 36 zł 53,50 zł 71 zł 106 zł


Kup karnet