TENIS, czyli treningi w najnowocześniejszym obiekcie w Polsce

Śląskie Centrum Tenisa to jeden z najnowocześniejszych obiektów tenisowych w Europie, który zapewnia całoroczne, profesjonalne treningi osobom o różnych poziomach zaawansowania – trenującym tenis zawodowo, średniozaawansowanym, jak również dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tenisem.

zobacz galerię


więcej opinii


Śląskie Centrum Tenisa wdrożyło innowacyjny program treningowy w tenisie ziemnym dla dzieci i dorosłych. Program bazuje na doświadczeniach światowego tenisa, jednak został zmodernizowany o najnowsze tenisowe trendy.

Nad prawidłowością i skutecznością treningów czuwa doświadczona kadra trenerów. Wszyscy, pracujący w SCT trenerzy, to byli lub czynni, profesjonalni zawodnicy, mający na swoim koncie występy na wielu arenach tenisowych w Polsce i zagranicą.

Po każdym treningu polecamy regenerację sił w strefie fizjoterapii oraz w nowoczesnej saunie fińskiej, wykonanej z drewna cedrowego. Po seansie, schłodzenie, nawilżenie i orzeźwienie organizmu zapewni miętowy "natrysk wrażeń".

Trenerzy Śląskiego Centrum Tenisa

Fot. Trenerzy Śląskiego Centrum Tenisa. Od lewej: Piotr Słotwiński, Beniamin Budziak, Michał Nowicki, Mateusz Piotrowski

Zarówno amatorów, jak i czynnych zawodników, zapraszamy do udziału w Śląskiej Lidze Tenisa – największym tego typu przedsięwzięciu na Śląsku.Trenerzy tenisa

Piotr Słotwiński

Główny Trener i koordynator szkolenia. Były zawodnik PZT. Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Podczas studiów, wspólnie z drużyną wywalczył w 2009 roku wicemistrzostwo Polski oraz 5. miejsce w Europie. Uzyskał tytuł trenera klasy II. Od najmłodszych lat był zawodnikiem Klubu Sportowego Mostostal Zabrze, gdzie dzięki współpracy z czołowymi trenerami zdobywał wiedzę oraz uczył się techniki. Uczestnik wielu prestiżowych turniejów rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz europejskiej. Trzykrotnie zdobywał tytuł Mistrza Śląska. Wielokrotnie stawał na podium turniejów rangi ogólnopolskiej. W każdej kategorii wiekowej był wysoko klasyfikowany na listach PZT.

Trener doświadczony w prowadzeniu treningów z zawodnikami oraz dziećmi i dorosłymi. Indywidualnie prowadzi czołowych, polskich młodzieżowych tenisistów. Spod jego skrzydeł wychodzi coraz więcej utalentowanych zawodników, którzy zdobywają tytuły Mistrzów Śląska, medale Mistrzostw Polski, a także otrzymują powołanie do kadry Polski.

Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w międzynarodowych szkoleniach oraz konferencjach trenerów tenisa. Jego główną pasją jest holistyczny rozwój młodych zawodników tenisa.

więcej

Mateusz Piotrowski

Instruktor tenisa ziemnego od 2012 roku. Absolwent AWF w Katowicach. Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 7 lat w Klubie Mostostal Zabrze. W latach 1999-2010 był zawodnikiem PZT, a w latach 2004-2010 członkiem kadry Polski. Przez cały okres kariery zawodniczej plasował się w ścisłej czołówce rankingu PZT. Jego najlepszy wynik to I miejsce. Kilkukrotny Mistrz i V-ce Mistrz Polski w grze pojedynczej i deblowej w kolejnych kategoriach wiekowych.

więcej

Michał Nowicki

Naukę gry w tenisa rozpoczął w wieku 8 lat w KKS Olsza Kraków. Był zawodnikiem PZT w latach 1995-2001. Od 10 do 16 r.ż. plasował się w czołówce PZT (najlepszy wynik: 7. miejsce w Polsce). Od 17 do 20 r.ż. trenował w USA, gdzie 3 razy z rzędu zwyciężał w Pucharze Przechodnim dla Polonii. Od 2011 roku jest instruktorem tenisa ziemnego. Ukończył AWF we Wrocławiu.

więcej

Arkadiusz Frączyk

Trener z pasji, z wykształcenia specjalista od zarządzania.

Arkadiusz jest trenerem II klasy Polskiego Związku Tenisowego. Z tenisem związany od wielu lat, stale podnosi i doskonali swoje kwalifikacje zawodowe. Uczestnik licznych międzynarodowych sympozjów i konferencji trenerskich organizowanych w kraju jak i za granicą, gdzie wykładowcami byli m.in.:

 • Judy Murray,
 • Jofre Porta,
 • Simon Wheatley,
 • Justine Henin,
 • Louis Cayer,
 • Carl Maes,
 • Carlos Rodríguez.

Na korcie specjalizuje się w szkoleniu dzieci do 14 roku życia, w naszym klubie jest koordynatorem programu Tenis 10.

Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi już od 3 roku życia, młodzieżą i dorosłymi na każdym poziomie zaawansowania, w tym również kursy dla początkujących Tennis Xpress, szkoląc blisko 100 osób.

Pomysłodawca innowacyjnej Junior Ligi, twórca cyklu turniejów dla dzieci cieszących się dużym zainteresowaniem.

Twórca programów:

 • Aktywni w Regionie - program upowszechniania tenisa, w zajęciach wzięło udział blisko 4000 dzieci.
 • Aktywny Przedszkolak – program, którego celem jest poprawa rozwoju fizycznego jak i psychicznego u dzieci w wieku przedszkolnym, upowszechnienie aktywności ruchowej oraz popularyzacja tenisa ziemnego. Ponad 300 dzieci uczestniczyło w cyklicznych zajęciach.
 • Aktywny Senior - grupa seniorów swoją przygodę z tenisem rozpoczęła intensywnie przygotowując się do Turnieju Seniora i w dalszym ciągu z powodzeniem uprawia tenis ziemny

Jego motto trenerskie to: Droga do sukcesu jest zawsze w budowie!

więcej

Grzegorz Galus

Grzegorz jest trenerem II klasy Polskiego Związku Tenisowego. Uzyskał również uprawnienia instruktorskie amerykańskiej organizacji Professional Tennis Registry. Z tenisem związany od wielu lat. Był klasyfikowany na listach PZT. Stale podnosi i doskonali swoje kwalifikacje zawodowe. Uczestnik licznych sympozjów i konferencji trenerskich, gdzie wykładowcami byli m.in.: Toni Nadal, Judy Murray, Jofre Porta, Emma Doyle, Patrick Mouratoglou, Simon Wheatley. W roku 2017 zdobywał doświadczenie w USA, pracując, jako trener tenisa na obozie młodzieżowym w New Jersey.

Z wykształcenia jest magistrem Fizjoterapii (AWF we Wrocławiu). Specjalizuje się w przygotowaniu motorycznym, zajęciach ogólnorozwojowych i treningu funkcjonalnym dzieci i zawodników.

 • Ukończył NSCA (National Strength and Conditioning Association) Phase 1 Strength & Conditioning Course – prestiżowej Amerykańskiej Organizacji Treningu Motorycznego.
 • Uczestnik warsztatów „Przygotowanie motoryczne zawodników na poziomie high performance” prowadzonych przez Salva Sosa (trenera Djokovica, Wawrinki, Fogniniego)
 • Uczestnik szkolenia prowadzonego przez Jaime Fernandez – koordynatora programu przygotowania motorycznego Hiszpańskiej Federacji Tenisa.
 • Uczestnik 3-modułowego szkolenia „ Systemowe podejście do profilaktyki w tenisie” prowadzonego przez Krzysztofa Guzowskiego - fizjoterapeutę Agnieszki Radwańskiej
 • Uczestnik szkolenia „ Modern Integrated Training” prowadzonego przez Mieczysława Bogusławskiego – trenera Janowicza, Golubeva i Shvedovej.

Jego celem jest uświadamianie ludziom istotności treningu ogólnorozwojowego w tenisie, stanowiącego fundament dla rozwoju umiejętności taktyczno-technicznych, które mogą osiągnąć pełny potencjał tylko wtedy, gdy bazują na odpowiedniej bazie motorycznej.

więcej

Jesteś trenerem lub instruktorem? Dowiedz się, jak dołączyć do naszego Teamu!

Cennik


Korty kryte

Dni robocze (godziny) Cena
7:00 - 10:00 79 zł
10:00 - 16:00 69 zł
16:00 - 20:00 99 zł
20:00 - 22:00 89 zł
Sobota (godziny) Cena
7:00 - 14:00 89 zł
14:00 - 20:00 79 zł
Niedziele i święta (godziny) Cena
8:00 - 20:00 79 zł

Godzina pracy trenera: 60,00 - 100,00 zł

Rezerwacje stałe na hali tenisowej, tylko na okres minimum 8 miesięcy (bez możliwości wypowiedzenia).

Płatność z góry za każdy rozpoczęty miesiąc (do dnia 5 każdego miesiąca).

Wypożyczenie rakiety: 10 zł/h

Zewnętrzne korty ziemne

Dni robocze (godziny) Cena
7:00 - 16:00 35 zł
16:00 - 20:00 40 zł
Sobota (godziny) Cena
7:00 - 14:00 40 zł
14:00 - 20:00 35 zł
Niedziele i święta (godziny) Cena
8:00 - 20:00 35 zł

Godzina pracy trenera: 60,00 - 100,00 zł

Opłata za oświetlenie kortu zewnętrznego – 10 zł/h

Szkółka tenisowa

Ceny za godzinę zajęć w grupie Grupa 6-8 - osobowa Grupa 4-5 osobowa Grupa 3 - osobowa Grupa 2 - osobowa
1h w tygodniu 35 zł 45 zł 60 zł 85 zł
2h w tygodniu 33 zł 43 zł 55 zł 80 zł


Pobierz cennik kortów i szkółki tenisowej [PDF] Kup karnet