Polsko-czeska szkoła tenisa na Śląsku

Śląskie Centrum Tenisa wraz z Fundacją „Pszczyńska Akademia Tenisa” zaprasza dzieci i młodzież w wieku pow. 4 lat do udziału w szkółkach tenisowych. Zajęcia kierowane są do wszystkich dzieci z Pszczyny i okolic, które pragną profesjonalnie trenować tenis ziemny. Fundacja PAT współfinansuje treningi, sprzęt sportowy oraz wyjazdy na turnieje i obozy. Patronem akcji jest Burmistrz Pszczyny oraz Starosta Pszczyński.

Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych, polskich i czeskich trenerów z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Treningi odbywają się w kameralnych grupach (do max. 4 osób), pozwalając trenerom na bezpośrednią, stałą kontrolę gry każdego, młodego gracza. W zależności od motywacji i czasu młodego tenisisty, z zajęć może on korzystać 1-2 razy w tygodniu.

Podczas treningów z maluchami, nacisk stawiamy na dobrą zabawę oraz ogólny rozwój motoryczny w koleżeńskim duchu, łagodnie i stopniowo kształtując sportowy charakter.

zobacz galerię


  • Elizabeth S Alamon 25 sierpnia 2017

    Spokojnie mozecie przeprosic konkurencje za najlepsza oferte poparta umiejetnosciami ;);)super

  • Darek Rac 23 sierpnia 2017

    Super :)

więcej opinii


Program treningowy w SCT oparty jest na polsko-czeskiej szkole tenisa. Cykliczne konsultacje z Czechem Jirim Pytelą - byłym trenerem dwukrotnej triumfatorki Wimbledonu, Petry Kvitowej, gwarantują naszym tenisistom prawidłowy i dynamiczny rozwój techniki, motoryki oraz taktyki.

Przedszkole z Tenisem

Fundacja PAT we współpracy z Burmistrzem Miasta Pszczyna prowadzi pilotażowy program „Przedszkole z Tenisem" dla przedszkolaków z powiatu pszczyńskiego z 5 wybranych przedszkoli. Zajęcia, dzięki wsparciu Fundacji Pszczyńska Akademia Tenisowa oraz współfinansowaniu przez Burmistrza Miasta Pszczyna, są prowadzone nieodpłatne w celu promocji tenisa na Śląsku i szerzenia kultury fizycznej wśród dzieci.


Głęboko wierzymy, że rozpoczęcie gry w tenisa od najmłodszych lat, przy stabilnym rozwoju umiejętności i techniki pod okiem doświadczonych trenerów, stwarza naszym podopiecznym możliwość sięgnięcia po najwyższe laury w świecie tenisa.

Cennik szkółki tenisowej

Ceny za godzinę zajęć w grupie Grupa 8 - osobowa Grupa 4 - osobowa Grupa 3 - osobowa Grupa 2 - osobowa
1h w tygodniu 20 zł 38 zł 49 zł 68 zł
2h w tygodniu 19 zł 36 zł 47 zł 65 zł


Pobierz cennik kortów i szkółki tenisowej [PDF] Zapisz dziecko na zajęcia

Formularz kontaktowy - szkółki tenisowe