TENIS, czyli treningi w najnowocześniejszym obiekcie w Polsce

Śląskie Centrum Tenisa to jeden z najnowocześniejszych obiektów tenisowych w Europie, który zapewnia całoroczne, profesjonalne treningi osobom o różnych poziomach zaawansowania – trenującym tenis zawodowo, średniozaawansowanym, jak również dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tenisem.

zobacz galerię


  • Andrzej Krystian Chrąściel 22 sierpnia 2017

    Mega i klasa sama w sobie

  • Zibi Mic 14 lipca 2016

    Super centrum! Tego nam brakowało na śląsku!

więcej opinii


Śląskie Centrum Tenisa wdrożyło innowacyjny program treningowy w tenisie ziemnym dla dzieci i dorosłych. Program bazuje na doświadczeniach światowego tenisa, jednak został zmodernizowany o najnowsze tenisowe trendy.

Nad prawidłowością i skutecznością treningów czuwa doświadczona kadra trenerów. Wszyscy, pracujący w SCT trenerzy, to byli lub czynni, profesjonalni zawodnicy, mający na swoim koncie występy na wielu arenach tenisowych w Polsce i zagranicą.

Po każdym treningu polecamy regenerację sił w strefie fizjoterapii oraz w nowoczesnej saunie fińskiej, wykonanej z drewna cedrowego. Po seansie, schłodzenie, nawilżenie i orzeźwienie organizmu zapewni miętowy "natrysk wrażeń".

Trenerzy Śląskiego Centrum Tenisa

Fot. Trenerzy Śląskiego Centrum Tenisa. Od lewej: Piotr Słotwiński, Beniamin Budziak, Michał Nowicki, Mateusz Piotrowski

Zarówno amatorów, jak i czynnych zawodników, zapraszamy do udziału w Śląskiej Lidze Tenisa – największym tego typu przedsięwzięciu na Śląsku.Trenerzy tenisa

Piotr Słotwiński

Główny Trener i koordynator szkolenia. Były zawodnik PZT. Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Podczas studiów, wspólnie z drużyną wywalczył w 2009 roku wicemistrzostwo Polski oraz 5. miejsce w Europie. Uzyskał tytuł trenera klasy II. Od najmłodszych lat był zawodnikiem Klubu Sportowego Mostostal Zabrze, gdzie dzięki współpracy z czołowymi trenerami zdobywał wiedzę oraz uczył się techniki. Uczestnik wielu prestiżowych turniejów rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz europejskiej. Trzykrotnie zdobywał tytuł Mistrza Śląska. Wielokrotnie stawał na podium turniejów rangi ogólnopolskiej. W każdej kategorii wiekowej był wysoko klasyfikowany na listach PZT.

Trener doświadczony w prowadzeniu treningów z zawodnikami oraz dziećmi i dorosłymi. Indywidualnie prowadzi czołowych, polskich młodzieżowych tenisistów. Spod jego skrzydeł wychodzi coraz więcej utalentowanych zawodników, którzy zdobywają tytuły Mistrzów Śląska, medale Mistrzostw Polski, a także otrzymują powołanie do kadry Polski.

Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w międzynarodowych szkoleniach oraz konferencjach trenerów tenisa. Jego główną pasją jest holistyczny rozwój młodych zawodników tenisa.

więcej

Barbara Krzesińska-Widerska

Na światowych listach rankingowych listach WTA, Basia zadebiutowała już jako 14- latka. W 2004r. zdobyła V miejsce w Turnieju Najlepszych Polskich Seniorek "Masters". Jest kilkunastokrotną Mistrzynią Śląska we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym Seniorek w 2009r. i 2011r. Wygrała kilkadziesiąt Turniejów Ogólnopolskich - aż 6 w kategorii Seniorek w latach 2005-2016r. Jako 13latka zajmowała 44 miejsce w światowym rankingu WTA do lat 16. Na swoim koncie ma zwycięstwa w turniejach nad czołowymi zawodniczkami świata, w tym zwycięstwo nad Marią Sharapovą i kilkukrotnie nad Kateryną Bondarenko. W zawodowym turniejach rozgrywała pojedynki m.in. z Petrą Kvitovą i Christiną Mchale. W 2000r. zdobyła brązowy medal na Olimpiadzie Młodzieży, a rok pózniej została uhonorowana II-gim Kółkiem Olimpijskim przez Polski Komitet Olimpijski. Jest Mistrzynią Polski w Beach Tenisie (2015r.) oraz V-ce Mistrzynią Polski w Racketlonie (2013r.). Z wykształcenia jest magistrem fizjoterapii, natomiast z pasji mocno zaangażowanym trenerem.

więcej

Mateusz Piotrowski

Instruktor tenisa ziemnego od 2012 roku. Absolwent AWF w Katowicach. Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 7 lat w Klubie Mostostal Zabrze. W latach 1999-2010 był zawodnikiem PZT, a w latach 2004-2010 członkiem kadry Polski. Przez cały okres kariery zawodniczej plasował się w ścisłej czołówce rankingu PZT. Jego najlepszy wynik to I miejsce. Kilkukrotny Mistrz i V-ce Mistrz Polski w grze pojedynczej i deblowej w kolejnych kategoriach wiekowych.

więcej

Maciej Kazanowski

Urodzony 14.04.1994 r. w Gliwicach. Licencjonowany trener tenisa II klasy. Swoją przygodę z tenisem rozpoczął już w wieku 5 lat w klubie KS „Mostostal Zabrze”. Od najmłodszych lat medalista mistrzostw Polski w tenisie w kolejnych kategoriach wiekowych. Wielokrotny triumfator Ogólnopolskich Turniejów Kwalifikacyjnych, około 100 razy stawał na podium w turniejach, zarówno w Polsce jak i za granicą. Nadal czołowy zawodnik PZT, regularnie rozgrywający mecze w zawodowym turze. Trener prowadzący zwycięzcy nieoficjalnych mistrzostw świata do lat 14 – Longines Roland Garros 2017 w Paryżu – Martyna Pawelskiego. Poza tym, trener prowadzący czołowych zawodników w kategoriach młodzieżowych w Polsce. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach oraz konferencjach tenisowych.

więcej

Michał Nowicki

Naukę gry w tenisa rozpoczął w wieku 8 lat w KKS Olsza Kraków. Był zawodnikiem PZT w latach 1995-2001. Od 10 do 16 r.ż. plasował się w czołówce PZT (najlepszy wynik: 7. miejsce w Polsce). Od 17 do 20 r.ż. trenował w USA, gdzie 3 razy z rzędu zwyciężał w Pucharze Przechodnim dla Polonii. Od 2011 roku jest instruktorem tenisa ziemnego. Ukończył AWF we Wrocławiu.

więcej

Beniamin Budziak

Ur. 27 stycznia 1974 roku. Swoją przygodę z tenisem rozpoczął we wrześniu 1983 roku. Po latach treningów, w czerwcu 1991 roku przeszedł do tenisa zawodowego. Od tego momentu osiągnął wiele sukcesów. Jest trzykrotnym Mistrzem Polski w grze podwójnej oraz czterokrotnym V-ce Mistrzem Polski w grze pojedynczej. Reprezentował Polskę w drużynie DAVIS CUP (nieoficjalne MŚ) w 1993, 1994 i 1997 roku oraz podczas drużynowych ME w 1997 i 1998 roku. Podczas Mistrzostw Polski zdobył łącznie 52 medale. Sukcesy osiągał także na arenie międzynarodowej - w turniejach zawodowych w Ameryce Południowej, USA, Kanadzie, Afryce i niemal całej Europie. W 1999 roku stał się grającym trenerem, opiekując się m.in. reprezentacją Polski skrzatów (MŚ Miami, Fl, USA 1999). W 2000 roku rozpoczął treningi w Nick Bolletieri Tennis Academy (obecnie AMG Academy). W latach 2000-2002 był trenerem PZT Prokom Team, a od 2002 roku indywidualnym trenerem czołowych, polskich tenisistów. W 2009 roku powrócił do gry turniejowej jako senior, uczestnicząc w turniejach międzynarodowej federacji ITF w kategorii wiekowej 35+. Podczas MŚ na Majorce w maju 2009 zdobył tytuł Mistrza Świata, a tuż potem tytuł V-ce Mistrza Europy w Niemczech. W sierpniu 2009 roku, po wygraniu kilku kolejnych turniejów, znalazł się na I miejscu na świecie w kat. 35+. W tym samym roku otrzymał od Federacji Tennis Europe certyfikat najlepszego gracza na świecie w kategorii ITF 35 oraz tytuł Zawodnika Roku (Player Of The Year ). W latach 2010-2012 zwyciężał wielokrotnie podczas międzynarodowych mistrzostw Szwajcarii, Włoch i Polski, utrzymując się w pierwszej trójce najlepszych tenisistów świata. W 2012 roku, po zdobyciu tytułu V-ce Mistrza Świata w San Diego w Kalifornii, ponownie awansował na szczyt światowego rankingu ITF. Podczas gali Polskiego Związku Tenisowego, wspólnie z Jerzym Janowiczem i Agnieszką Radwańską, odebrał wyróżnienie za najlepszy sezon w historii polskiego tenisa.

więcej

Patryk Stuchlik

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Fizjoterapia. Karierę trenerską rozpoczął od stanowiska asystenta trenera podczas SummerCampu na kortach US OPEN w Nowym Jorku. Następnie rozwijał umiejętności w szkółce tenisowej w Sosnowcu u Dariusza Nowaka oraz na kortach tenisowych w Lędzinach u Edwarda Rosy. Posiada poparte sukcesami doświadczenie w pracy na stanowisku instruktora tenisa. Wiedzę poszerza poprzez praktykę. Nie boi się wyzwań i konsekwentnie realizuje wyznaczone cele. Doskonale radzi sobie w grupie.

więcej
Marcin Widerski

Marcin Widerski

więcej

Jesteś trenerem lub instruktorem? Dowiedz się, jak dołączyć do naszego Teamu!

Cennik


Korty kryte

Godziny pon. - pt. sobota niedziela
7:00 - 10:00 69 zł 79 zł 79 zł
10:00 - 15:00 69 zł 89 zł 79 zł
15:00 - 22:00 89 zł 79 zł 79 zł

Akademia Tenisa - godzina pracy trenera: 50,00 zł - 70,00 zł

Zewnętrzne korty ziemne

Godziny pon. - pt. sobota niedziela
7:00 - 10:00 30 zł 35 zł 35 zł
10:00 - 15:00 30 zł 35 zł 35 zł
15:00 - 22:00 35 zł 35 zł 35 zł

Opłata za oświetlenie kortu zewnętrznego - 8 zł/h

Zniżka 5% w przypadku rezerwacji kortu zewnętrznego na okres od 1 maja do 30 września.

Szkółka tenisowa

Ceny za godzinę zajęć w grupie Grupa 8 - osobowa Grupa 4 - osobowa Grupa 3 - osobowa Grupa 2 - osobowa
1h w tygodniu 20 zł 38 zł 49 zł 68 zł
2h w tygodniu 19 zł 36 zł 47 zł 65 zł


Pobierz cennik kortów i szkółki tenisowej [PDF] Kup karnet